پشتیبانی
رزومه مشاوران توسعه آينده
مدیریت دانش چیست؟
درباره ما | ارتباط با ما | همكاري با ما
اخبارمحصولاتكارفرمايانكتابخانهپرسشهاي متداولسايتهاي مرتبطتصاوير

مجله الكترونيكي مطالعات مديريت دانش

برنامه‌ریزی جهت موفقیت انجمن‌‌های خبرگی

تجربیات استیو دیل(پژوهشگر حوزه مدیریت دانش) پیرامون به‌اشتراک‌گذاری دانش در سازمان‌ها، عمدتا از مشارکت در ایجاد انجمن‌های خبرگی (CoPs) برای دولت محلی انگلستان نشات گرفته است. یک بسترآنلاین جهت ارتقا مشارکت به منظور حمایت انجمن‌های مجازی از دولت محلی و سایر کارکنان بخش دولتی در سال 2006 راه‌اندازی شد. هدف از انجام این کار، بهبود عملکرد حوزه خدمات عمومی از طریق تسهیم دانش و بهترین تجارب کاری به ‌دست ‌آمده بود. در 10 سال اخیر، وجود بستری جهت تسهیل مشارکت کارکنان در دولت محلی، تشکیل بیش از 1500 جلسه انجمن خبرگی با 160000 عضو را میسر نموده است .این امر باعث افزایش مشارکت و همکاری هرچه بیشتر افراد و بهبود برنامه‌ریزی پروژه و تدارکات شده که به ارتقای اتربخشی تعاملات بین واحدهای سازمانی در ارائه خدمات صفی، از قبیل مراقبت‌های بهداشتی و اجتماعی انجامیده است.
یک انجمن خبرگی موفق چگونه عمل می‌کند؟
بدون شک موفقیت به هدف انجمن بستگی دارد. بعضی از copها به‌عنوان شبکه‌هایی برای یادگیری و به اشتراک‌گذاری دانش شکل می‌گیرند و برخی دیگر دستیابی به یک خروجی یا هدف معین را در نظر دارند. تعیین معیارهای موفقیت برای انجمن‌هایی که به منظور تسهیم دانش شکل گرفته‌اند دشوارتر از انجمن‌هایی با هدف معین است. موفقیت در انجمن‌هایی که جهت یادگیری و تسهیم دانش تشکیل شده‌اند بیشتر به تحلیل ادراکی ( برداشت شخصی) بستگی دارد. به هر حال بهتر است به جای ارزیابی معیارهای موفقیت یک cop ، به نظارت وارزیابی بر سلامت آن‌ توجه شود. از این رو باید cop را یک موجود زنده در نظر گرفت.
یک cop سالم، علائم حیاتی مشخصی دارد که با استفاده از شاخص‌های کمی مختلف ارزیابی می‌شود از قبیل:
- تعداد اعضا
- نرخ رشد انجمن
- تعداد و فراوانی اسناد آپلود شده
- تعداد و فراوانی اسناد خوانده و دانلود شده
- تعداد و فراوانی پست‌های وبلاگی
- تعداد و فراوانی پست‌های انجمن
- تعداد و فراوانی یادداشت‌ها
- تعداد بازدید صفحات در هر بار ورود
- زمان صرف شده برای هر cop در هر ورود
هیچکدام از این شاخص‌ها به تنهایی بیانگر سلامت cop نیستند، اما همه آن‌ها یک دیدگاه کلی از نحوه عملکرد آن‌ را بیان می‌کنند.با توجه به شباهت cop به موجود زنده copهای مختلف، کارکردهای متفاوتی دارند. برخی ممکن است بسیار فعال و برخی دیگر نسبتا غیرفعال باشند. آگاهی از مراحل مختلف چرخه انجمن نکته‌ای کلیدی جهت پی بردن به مداخلات یا اقدامات لازم برای حفظ آن چرخه است. cop ها همیشه فعال نیستند و ممکن است در بعضی مواقع ،غیرفعال باشند. در یک انجمن ،توانایی تشخیص دوره منظم غیرفعال از دوره در حال مرگ بسیار مهم است.
باید توجه کرد غیرفعال بودن cop همواره به معنای ناکارآمدی آن نیست، مانند زمانی که cop به هدفش رسیده است و اعضای انجمن از آن خارج شده‌اند. وقتی که انجمن به هدفش می‌رسد دارایی و دستاوردهای دانشی آن منتشر و جشن برگزار می‌شود، علاوه بر این انجمن منحل می‌شود (با توافق اعضا) یا هدف‌گذاری دوباره جهت تعیین موضوع یا خروجی جدید صورت می‌پذیرد. بنابراین شناخت عوامل حیاتی مهم و کارکرد یک cop، بخشی اساسی از تضمین سلامتی همیشگی آن است که در این صورت دستیابی به اهداف مورد نظر انجمن با احتمال بیشتری محقق می‌شود ودانستن زمان و چگونگی انجام مداخله، کلید حفظ سلامت پایدار CoP است.
تسهیل‌گر آنلاین
انجمن‌های دارای تسهیل‌کنندگان، مدیران تمام وقت یا پاره‌وقت، از موفقیت بیشتری نسبت به copهای تماما متکی بر شبکه‌های اجتماعی و خود سازمان‌دهنده‌‌ که در آن، نقش‌ها و مسئولیت‌ها به وضوح تعریف نشده است برخوردارند.
اکثرcopهای موفق (موفق در اینجا به معنای سالم است)، آن‌هایی هستند که بیش از یک تسهیلگر یا مدیر دارند و مداخلات توسط تسهیلگر/ مدیر به صورت متناوب و قابل پیش‌بینی انجام می‌شود که این عمل به شکل‌های مختلفی امکان‌پذیر است، از قبیل نظرسنجی‌های منظم اعضای انجمن، بولتن‌های الکترونیکی یا خبرنامه‌ها، زمانبندی برای وقایع (رو‌در‌رو یا مجازی)، ورودی‌های منظم برای پست‌ها و موضوعات انجمن، جستجوی مکالمات جدید و برنامه‌های مجازی جهت برقراری ارتباط بین اعضای انجمن. به عبارت دیگر یک تسهیلگر یا مدیر خوب و کارآمد، وجود انجمنی موفق و سالم را تضمین می‌کند.
- ویژگی‌های یک تسهیلگر خوب
- ویژگی یک تسهیلگر/ مدیر خوب چیست؟
پاسخ به این سوال دشوار می‌باشد اما باید دانست تسهیلگری بیشتر از اینکه علم باشد یک هنر است. یک تسهیلگر/مدیر خوب علاوه بر داشتن دانش مدیریت باید دارای ویژگی‌هایی مانند همدلی، درک شخصیت و رفتارهای انسانی باشد. در جایی‌که نیاز به مداخله وجود دارد، داشتن حدی از دانش (نه لزوما متخصص بودن ) و علاقمند بودن به موضوع CoP (حوزه دانش )، تسهیلگر را یاری می‌دهد و باعث بهتر پذیرفته شدن او به عنوان یکی از اعضا می‌شود.
مقالات و وبلاگ‌های بسیاری نقش و مسئولیتهای تسهیلگر/مدیر را ذکر کرده‌اند. نمودار زیر ماهیت این نقش را نشان می‌دهد.‌
در نتیجه بر اساس شواهد و تجربیات پژوهشگران، داشتن یک تیم از تسهیلگران خوب و باتجربه موفقیت انجمن خبرگی را تضمین می‌کند.


Capture.web.gif

درباره ما | ارتباط با ما | اخبار | محصولات | کارفرمایان | کتابخانه | مجله مطالعات مدیریت دانش | پرسشهای متداول | سایتهای مرتبط | تصاوير | همکاری با ما | نقشه سايت