پشتیبانی
رزومه مشاوران توسعه آينده
مدیریت دانش چیست؟
درباره ما | ارتباط با ما | همكاري با ما
اخبارمحصولاتكارفرمايانكتابخانهپرسشهاي متداولسايتهاي مرتبطتصاوير

مجله الكترونيكي مطالعات مديريت دانش

مشاوران توسعه آینده در آغاز چهاردهمین سال فعالیت

بوی جان می‌آید اینک از نفس‌های بهار
دست‌های پر گل‌اند این شاخه‌ها ، بهر نثار
با پیام دلکش "نوروزتان پیروز باد"
با سرود تازه "هر روزتان نوروز باد"
شهر سرشار است از لبخند، از گل، از امید
تا جهان باقی است این آئین جهان افروز باد . . .
معمولا در فروردین ماه، افراد و سازمان‌ها به بررسی انجام کارهای برنامه‌ریزی شده در سال قبل می‌پردازند و میزان دستیابی به اهداف خود را می‌سنجند. عده‌ای که توانستند اکثر اقدامات تعریف شده را عملی کنند، احساس رضایت دارند و برخی هم مغموم از این‌که چرا نتوانستند به اهداف خود جامه عمل بپوشانند. بعضی از افراد هم نظر خاصی ندارند. به این معنی که یا اصلا برنامه‌ای نداشتند و یا اگر هم برنامه‌ای وجود داشته، عدم دستیابی به آن حائز اهمیت نیست!
ما مشاورانی‌ها سعی می‌کنیم در دسته اول قرار بگیریم اما طبیعتا بی نصیب از دسته دوم هم نیستیم. سال 1396 را به عنوان سیزدهمین سال فعالیت اولین و بزرگترین مجری طرح‌های مدیریت دانش در کشور پشت سر گذاشتیم و توانستیم ، با بومی‌سازی و ابداع راه‌حل‌ها، ابزارها و متدولوژی‌های مدیریت دانش و حضور فعال در صنایع برتر کشور، بازگشت سرمایه ملموسی را برای بیش از 100 نهاد و سازمان دولتی و خصوصی ایجاد نماییم.
موارد ذیل از مهم‌ترین ابعادی هستند که تلاش کردیم در سال 1396 به آن‌ها بپردازیم:
- انعقاد قراردادهای جدید در حوزه طرح‌های مختلف مدیریت دانش
- انعقاد قراردادهای توسعه طرح‌های مختلف مدیریت دانش
- انعقاد قراردادهای نصب و استقرار سامانه جامع نرم‌افزاری مدیریت دانش MTAShare 4.2
- برگزاری پودمان‌های تخصصی مدیریت دانش
- توسعه انجمن‌های خبرگی در صنایع مختلف کشور
- توسعه فعالیت‌های واحد تحقیق و توسعه شرکت
- تداوم حضور در 10 صنعت اصلی کشور
مشاوران توسعه آینده، همچون سال‌های گذشته و به‌منظور ادامه نهادینه‌سازی مفاهیم و ساختارهای اجرایی مدیریت دانش و ایجاد الگوهای برتر کشوری، تلاش کرده است تا ضمن ادامه و توسعه فعالیت در بازارهای سابق، بازارهای جدیدی را نیز فتح نماید. ماهیت فعالیت شرکت مشاوران توسعه آینده، مشاوره، استقرار و آموزش مدیریت دانش است که لازمه آن ارتباط مستقیم با کارکنان رده‌های مختلف سازمان‌های ایرانی است؛ بنابراین متخصصان این شرکت بنا بر رسالت مشاوره خود به هر پروژه صرفا به عنوان یک داد و ستد مالی نگاه نمی‌کنند و به کیفیت اجرایی پروژه نیز اهمیت می‌دهند.
این نگاه به‌عنوان رویکردی برد-برد، بین مشاورانی‌ها و سازمان‌هایی که افتخار همراهی آنان را داریم حاکم است؛ بدان معنا که این نگاه باعث می‌شود تا همیشه و با تمام وجود به کار انجام شده برای سازمان‌ها پایبند بمانیم و حتی بعد از اتمام قرارداد هم ارتباط حسنه و کاری را با آن سازمان ادامه دهیم.
امید داریم این تفکر که در ذهن همه مشاورانی‌ها نهادینه شده است و با شعار "هر مشاورانی یک مشاور" که توسط بنیانگذار شرکت، جناب آقای دکتر نظافتی، به عنوان شعار مادالعمر مشاورانی‌ها تجلی پیدا کرده را برای سال جاری و همه سال‌های آینده نیز در خود حفظ کنیم.
در این میان، اتفاقات مثبت و قابل توجهی برای حوزه مدیریت دانش در دنیا نیز رخ داد، مانند: افزوده شدن بند "دانش سازمانی" در ویرایش جدید استاندارد ISO9001 و انتشار نسخه پیش نویس ایزو مدیریت دانش با شناسه ISO30401. تمامی این رویدادها نشان از توجه ویژه جوامع جهانی به مبحث مدیریت دانش و تاکید بر اهمیت و ضرورت مدیریت دانش برای سازمان‌ها دارد.
امیدواریم در سال 1397 همه سازمان‌های ایرانی خصوصا عزیزان و همکارانی که در حوزه مشاوره مدیریت فعالیت می‌کنند، به اهداف خود دست پیدا کنند و سالی باشد که سازمان‌ها به مدیریت دانش، نگاهی از جایگاه ضرورت و احساس نیاز داشته باشند‌ و آن‌را به عنوان خدمتی لوکس و شاید نه چندان ضروری تلقی نکنند. خوشبختانه این نگاه امروزه به واسطه الزام سازمان‌ها به پیاده‌سازی مدیریت دانش در ویرایش جدید استاندارد ISO9001 و همچنین پیش‌تر از آن، اشاره به این موضوع در مدل تعالی سازمان EFQM، به‌تدریج در حال رنگ باختن است.

درباره ما | ارتباط با ما | اخبار | محصولات | کارفرمایان | کتابخانه | مجله مطالعات مدیریت دانش | پرسشهای متداول | سایتهای مرتبط | تصاوير | همکاری با ما | نقشه سايت