پشتیبانی
رزومه مشاوران توسعه آينده
مدیریت دانش چیست؟
درباره ما | ارتباط با ما | همكاري با ما
اخبارمحصولاتكارفرمايانكتابخانهپرسشهاي متداولسايتهاي مرتبطتصاوير

مجله الكترونيكي مطالعات مديريت دانش

مدیریت دانش در راستای کسب دانش عمیق

مدیریت دانش چگونه می‌تواند به انتقال دانش عمیق به افراد قبل از هرگونه تجربه، کمک کند؟


ایجاد پیش‌آمادگی در افراد
بدون شک شما نیز مکالماتی داشتید که در آن مردم برای اولین بار با شما ملاقات می‌کنند و می‌گویند "من خیلی درباره شما شنیده‌ام - احساس می‌کنم از قبل شما را می‌شناسم". هر چند این موضوع نمی‌تواند دانش کاملی را درباره شما به آن‌ها انتقال دهد، اما باید توجه داشت که آن‌ها براساس داستان‌هایی که درباره شما شنیده‌اند، پیش از دیدار با شما، یک مفهوم از "آشنایی با شما" را برای خود ساخته و ایجاد کرده‌اند. در واقع آن‌ها بیش از نیمی از راه را برای شناخت و آشنایی با شما طی کرده‌اند. با توجه به مورد ذکر شده، می‌توان از این روش در محیط‌های کسب‌وکار و سازمانی نیز استفاده نمود و زمینه را برای رویارویی کارکنان، مدیران میانی و ارشد با مسائل مربوط به هر حرفه و شغل فراهم نمود. در این روش، پیش از آغاز یک فرآیند یا وظیفه کاری بایستی با ارائه توضیحاتی مشخص، وی را با ماهیت و شرایط پیش رو آشنا نمود. این امر می‌تواند با استفاده از تکنیک‌هایی چون کمک همکار، انجمن‌های خبرگی و اشتراک‌گذاری دروس‌آموخته و تجارب انجام شود. 

اشتراک‌گذاری تجارب خبرگان به‌‌منظور بهبود منحنی یادگیری افراد
اگر شما قصد سفر به یک شهر جدید را داشته باشید، به همراه داشتن یک کتاب راهنما که توسط فردی آشنا و مسلط بر همان شهر نوشته شده باشد، می‌تواند بسیار مفید واقع شود. نویسنده در این کتاب، دانش خود از این شهر را به اشتراک می‌گذارد و کمک می‌کند تا دانش افراد نسبت به آن شهر ارتقا یابد. اگر چه به دلیل وسعت زیاد شهر و بخش‌های مختلف آن، این کتاب تنها می‌تواند دانشی سطحی و کلی را در این باره در اختیار افراد قرار دهد؛ اما کمک خواهد کرد تا دستیابی به دانش و شناختی عمیق از شهر، با سرعت بیشتری امکان پذیر شود. در محیط کار نیز می‍‌‌توان بر اساس همین رویکرد، دارایی‌های دانشی سازمان( مانند تجارب خبرگان هر حوزه) را به‌عنوان منابع اصلی و قابل رجوع معرفی نمود تا کارکنان بتوانند فعالیت‌های خود را در هر حوزه با آگاهی بیشتری ادامه دهند و سریع‌تر مسیر یادگیری و تسلط بر فرآیندهای اجرایی و کاری را طی نمایند.

استفاده از مربی و همراه
اگر بخواهید دانش و شناخت عمیق از یک شهر جدید را که قصد سفر به آن دارید، بدست بیاورید، بهتر است تا چند روزی با یکی از افراد محلی همان شهر همراه شوید؛ زیرا با توجه به شناخت کامل او از شهر، وی می‌تواند جاذبه‌های شهر را به شما نشان دهد؛ رستوران‌های بزرگ را به شما معرفی کند؛ فرهنگ بومی منطقه را به شما بیاموزد و شما را به شناخت بیشتری از شهر دعوت کند.
در ساختار سازمانی و کسب‌وکار نیز می‌توان از این تکنیک به خوبی بهره برد. با استفاده از تشکیل انجمن‌های خبرگی، به افراد مختلف اجازه دهید تا در قالب تعاملات غیر رسمی، سایرین را هدایت کنند؛ از صاحبان فرآیندهای سازمانی بخواهید تا در قالب یک "راهنما"، بخش‌های مختلف فرآیند خود را تشریح کنند و تمامی ابعاد و مسائل مرتبط با آن را برای افراد بیان کنند. همچنین به‌منظور افزایش دانش عمیق افراد نسبت به وظایف و فرآیندهای کاری در سازمان، بایستی برنامه‌های رسمی آموزشی و یادگیری مناسب تعریف و برگزار شود.

دانش عمیق زمانی محقق می‌شود که نسبت به موضوع آشنایی و تجربه وجود داشته باشد. مدیریت دانش می‌تواند زمینه را برای به‌دست آوردن دانش عمیق درباره هر موضوعی فراهم نماید.

درباره ما | ارتباط با ما | اخبار | محصولات | کارفرمایان | کتابخانه | مجله مطالعات مدیریت دانش | پرسشهای متداول | سایتهای مرتبط | تصاوير | همکاری با ما | نقشه سايت