پشتیبانی
رزومه مشاوران توسعه آينده
مدیریت دانش چیست؟
درباره ما | ارتباط با ما | همكاري با ما
اخباركارفرمايانكتابخانهمجله الكترونيكي مطالعات مديريت دانشپرسشهاي متداولسايتهاي مرتبطتصاوير

محصولات

برگزاری کارگاه تخصصی مدیریت دانش در صنایع بانکداری، بورس و بیمه
این پودمان در تاریخ های 2 و 3 مردادماه برگزار می‌شود، که طی آن مدیران و کارشناسان می‌توانند تجربه "یادگیری تعاملی و حین عمل، پیرامون موضوعات کلیدی مدیریت دانش" را کسب کنند.
برگزاری کارگاه تخصصی مدیریت دانش سازمانی
این پودمان در تاریخ های 11 و 12 تیرماه برگزار می‌شود، که طی آن مدیران و کارشناسان می‌توانند تجربه "یادگیری تعاملی و حین عمل، پیرامون موضوعات کلیدی مدیریت دانش" را کسب کنند.
برگزاری هشتمین پودمان تخصصی مدیریت دانش در صنایع برق، آب و انرژی
این پودمان در تاریخ های 27 و 28 تیرماه برگزار می‌شود، که طی آن مدیران و کارشناسان میتوانند تجربه "یادگیری تعاملی و حین عمل، پیرامون موضوعات کلیدی مدیریت دانش" را کسب کنند.
دوره های آموزشی عمومی و تخصصی مدیریت دانش
آموزش و آشنایی پرسنل سازمان با مقوله های جدید نظیر مدیریت دانش، تاثیر بسزایی در مشارکت و همراهی آنان در این حوزه داشته و خیل عظیمی از موانع که عمدتا حاصل ناآگاهی نسبت به موضوعات و مفاهیم جدید سازمانی است را از میان بر می دارد.
انجمن خبرگی (COP)
انجمن‌های خبرگی، گروه‌های بحث و تبادلات دانشی غیر رسمی در سازمان بوده و محیط تعاملی مناسب جهت غنی‌سازی بسته‌های دانشی پیشینی و خلق دانش های نو بر اساس تفکر گروهی را ایجاد می‌نمایند.
طرح جامع مدیریت دانش
در این طرح در فرایندی 5 مرحله‌ای و با استفاده از آخرین متدها و نظریه‌های مدیریت دانش پس از اندازه‌گیری سطح دانشی سازمان و ارزیابی وضعیت مدیریت دانش سازمان، راهبردهای اثربخش در سه حوزه فرهنگ، ساختار و فناوری اطلاعات طراحی و مراحل پیاده‌سازی آن‌ها مشخص می‌گردد.
نرم افزار جامع مدیریت دانش (MTAShare)
پیاده‌سازی مدیریت دانش در سازمان‌های امروزی جز با استفاده از یک نرم‌افزار تخصصی مدیریت دانش (Knowledge Management System) ممکن نیست. MTAShare یک نرم‌افزار تحت وب (Web-Based Application) می‌باشد که قابلیت جمع‌آوری دانش‌های تولیدی توسط پرسنل، واحدها و پروژه‌ها را به صورت آنلاین دارد و فرآیند ارزیابی دانش‌ها، دسته‌بندی دانش‌ها و بازیابی آنها را به راحتی محقق می‌کند. MTAShare امکان دسترسی به بهترین خبرگان و منابع دانشی سازمان را که براساس فیلدها و درخت دانشی طبقه‌بندی شده‌اند در مدول نقشه دانش خود مهیا می‌نماید.
مدیریت دانش مشتری (Customer Knowledge Management)
اساس آنچه که در مدیریت دانش مشتری وجود دارد بهبود عملکرد کارها با استفاده از دانش و تجربه مشتری است و این مسئله برای سازمان‌های پیشرو که به حفظ جایگاه رقابتی خود از طریق ارتباط مناسب با مشتری و برآورده ساختن نیاز آنها، نیاز دارند، بسیار حیاتی‌تر است.
مدیریت دانش پروژه(PKM)
مدیریت دانش پروژه و به عبارت دیگر چگونگی کسب دانش‌های به دست آمده در پروژه‌ها، موضوعی مهم برای رقابت سازمان‌ها در عصر دانش‌محور است. مدیریت دانش پروژه، به مفهوم کسب، تحلیل و انتقال دانش به دست آمده در چرخه حیات پروژه به منظور افزودن ارزش و بهبود به برنامه‌ریزی و تحویل پروژه است.
پودمان مدیریت دانش
ضرورت توسعه راه حل‌های مدیریت دانش، امروز بیش از هر زمان دیگری در سازمان‌های ایرانی احساس می‌شود. با گذشت زمان کوتاهی از طرح این موضوع، در سال‌های اخیر تلاش‌های جدی در بسیاری از شرکت‌ها و طرح‌های کشور، برای پیاده‌سازی، استقرار و استمرار مدیریت دانش دیده می‌شود. یکی از نقاط قابل بهبود در تمامی سازمان‌ها با درجه های بلوغ متفاوت در مدیریت دانش، توانمندسازی راهبران مدیریت دانش درون سازمان‌ها است. این افراد شامل مدیران و کارشناس‌هایی هستند که به گونه ای در تعریف مدیریت دانش، راه حل‌ها و یا نهادینه‌سازی آن راه حل‌ها نقش کلیدی و محوری دارند. اگرچه در سال های اخیر دوره‌های آموزشی پراکنده در زمینه مدیریت دانش به وفور اجرا شده، اما نبود سیری منسجم از دوره های آموزش و یادگیری مدیریت دانش کاملاٌ محسوس است. سیری که به صورت فشرده مفاهیم عملیاتی مدیریت دانش را با رویکرد یادگیری حین عمل در اختیار مخاطبان قرار دهد. مشاوران توسعه آینده بر اساس همین ضرورت و در جهت توسعه مفهوم مدیریت دانش ایرانی بر پایه اصول علمی و تجربه‌های جهانی و ملی، پودمان جامع مدیریت دانش را طراحی نموده است. پودمان مدیریت دانش، جایگاهی برای یادگیری مفاهیم این زمینه از مقدماتی تا حرفه‌ای است که از مشخصه‌هایی همچون توجه به پوشش وسیع مسائل مدیریت دانش ایرانی"، "برخورداری از مدرسین با تجربه اجرایی در زمینه مدیریت دانش "،" تکیه بر تجربه های جهانی و ملی و عبور از مباحث تئوریک و تربیت و توانمندسازی تسهیل‌گران دانش سازمان‌ها" برخوردار است.
>
درباره ما | ارتباط با ما | اخبار | محصولات | کارفرمایان | کتابخانه | مجله مطالعات مدیریت دانش | پرسشهای متداول | سایتهای مرتبط | تصاوير | همکاری با ما | نقشه سايت