6 روش و رویکرد اثبات شده مدیریت دانش

   حسن دوست آذر
   کارشناس ارشد مدیریت دانش
  

تاریخ انتشار:
1278/10/11
مدیریت دانش طیف وسیعی از روش‌ها را  برای استفاده متخصصان در سازمان‌هایی با اندازه و نوع محتلف ارائه می‌نماید. در ادامه برخی از تکنیک‌های مرسوم در مدیریت دانش ارائه می‌شود:

 بازبینی پس از اقدام     
بازبینی پس از اقدام  به ارزیابی انجام شده پس از یک پروژه یا فعالیت اصلی اطلاق می‌شود که به کارمندان و رهبران اجازه می‌دهد تا علل، چگونگی و چرایی رخدادهای واقع شده در پروژه یا فعالیت را شناسایی کرده و از تجارب حاصل از آن، بیاموزند. این موضوع ممکن است به عنوان یک بحث حرفه‌ای در مورد یک رویداد مطرح شود تا کارکنان را قادر سازد تا با درک علل اتفاقات رخ داده در  طول روند فرآیند، تجربه حاصل از آن به تغییر رفتار مثبت و حرفه‌ای و یادگیری مرتبط با فرآیند کاری منجر شود. 

ممیزی دانش    
 ممیزی دانش یک فرآیند سیستماتیک برای شناسایی نیازهای دانشی، منابع و جریان‌های دانش سازمان است تا بتوان از آن به عنوان مبنایی برای درک چگونگی ایجاد ارزش افزوده از طریق مدیریت دانش استفاده کرد.

برداشت دانش   
  برداشت (کسب) دانش از ابزارهایی است که برای استخراج دانش متخصصان و ارائه آن به دیگران به کار می‌رود. این روش سازمان را از خسارات و هزینه‌های  ناشی از ترک سازمان توسط  پرسنل خبره و توانمند و  عدم دسترسی به تخصص در زمان و مکان مورد نیاز محافظت می‌نماید.

نقشه‌برداری دانش   
  نقشه‌برداری دانش فرآیندی است برای کمک به کشف مکان، مالکیت، ارزش و استفاده از دانش تا بتوان از آن برای درک نقش و تخصص افراد؛ شناسایی محدودیت‌های جریان دانش و برجسته کردن فرصت‌ها برای استفاده از دانش موجود، استفاده نمود. این ابزار محل دسترسی به دانش (مثلا افراد، رسانه‌ها، واحدهای سازمانی یا منابع دانش در خارج از سازمان) را مشخص کرده و الگوهای جریان دانش را توصیف می‌کند.

نقشه‌های ذهنی   
  نقشه‌های ذهنی توسط تونی بوزان به عنوان راهی برای درک و به خاطر سپاری بهتر مطالب در کلمات و تصاویر کلیدی معرفی و استفاده شده است. ویژگی بصری‌سازی این روش موجب شد تا استفاده از آن در همه بخش‌های آموزشی و غیر‌آموزشی و حتی صنایع با سرعت بالایی گسترش یابد. ماهیت غیر‌خطی نقشه‌های ذهن باعث می‌شود که عناصر مختلف نقشه توسط مکانیزم بصری ذهن به هم پیوند داده شود و یادآوری و دسترسی به آن تسهیل شود. این روش در مدیریت دانش برای دست‌یابی سریعتر به دانش تخصصی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

معنابخشی، فرآیند ایجاد آگاهی و درک موقعیت در شرایط پیچیده یا عدم اطمینان است تا تصمیم گیری شود. این ابزار موجب ایجاد فضای رقابتی و تلاش انگیزشی و پیوسته برای درک ارتباطات (که می‌تواند در میان مردم، مکان ها و حوادث باشد) می¬شود و موجب خواهد شد تا به منظور پیش‌بینی مسیر صحیح و عمل موثر، استفاده از تجارب و دانش سایر افراد از اهمیت ویژه¬ای برخوردار شود.
 

به روز باشید

مدیریت دانش، معماری خشت اول

ادامه

مدیریت دانش واکنشی یا مدیریت دانش پیشگیر ...

ادامه

تعریف چشم‌انداز و دامنه مدیریت دانش در س ...

ادامه

10 شباهت بین دانش و الکتریسیته

ادامه

بررسی چند نمونه موفق در پیاده‌سازی مدیری ...

ادامه

ISO 30401: تحقق مدیریت دانش از طریق کارب ...

ادامه

آیا می‌توان مدیریت دانش را بدون ارزیابی ...

ادامه

کارگاه‌های آموزش و راهبری مهندسان دانش د ...

ادامه

طرح جامع مدیریت دانش در شرکت بازآفرینی ش ...

ادامه

طرح جامع مدیریت دانش در بانک رفاه کارگرا ...

ادامه

مستندسازی تجارب ساخت و راه‌اندازی گلخانه ...

ادامه

استخراج دانش ده خبره برگزیده شرکت توزیع ...

ادامه

مهندس طاهری- صنایع یاس ارغوانی

نظام جامع مدیریت دانش با همکاری سازنده و تعهد کاری مجموعه مشاوران توسعه آینده توسط شرکت مهندسی صنایع یاس ارغوانی در مدیریت امور فناوری اطلاعات بانک ملت، با موفقیت پیاده‌سازی شد.
با عنایت به این موضوع که استفاده افراد از فرآیندها و ابزارهای مدیریت دانش و مشارکت در این مهم کاملاً امری فرهنگی می‌باشد؛ کماکان جهت مشارکت حداکثری همکاران و اثربخش‌سازی دانش‌ها و تجارب اشتراک‌گذاری‌شده در ابتدای مسیر هستیم. همچنین امیدواریم با همکاری و رهنمودهای ارزنده تیم مشاوران توسعه آینده به موفقیت کامل در این مسیر نائل آییم.
 

مهندس اقتداریان- شرکت پتروشيمي رازي

مشاوران توسعه آینده به‌عنوان اولین شرکت ایرانی که از سال 1386 در حوزه مدیریت دانش فعالیت داشته، توانسته است با بکارگیری روش‌های نوین و به‌روزآوری شیوه‌های کاری در صنایع بزرگ کشور ایفای نقش نماید. این نقش آفرینی با کشف، استخراج و غنی‌سازی دانش سازمانی و بهبود روش‌های انجام کار، به شکل چشم‌گیری در طیف وسیعی از مشتریان منجر به کاهش دوباره‌کاری‌ها، افزایش مزیت رقابتی و تاب‌آوری آن‌ها در فضای کسب‌و‌کار شده است.

مهندس صدری- شرکت ملی گاز ایران

جمع‌آوری قریب به 1500 بسته دانشی ارزشمند از 50 مدیر ارشد و خبره شرکت ملی گاز ایران ،کاری دشوار اما کم نظیر بود که تیم اجرایی و کارشناسان به خوبی از عهده آن بر آمدند.

مهندس شریف زاده- شهرداری منطقه 10

در سال 1391 به همت اداره آموزش شهرداری منطقه 10 تهران، سیستم مدیریت دانش شهرداری منظقه 10 راه‌اندازی شد. با همکاری شرکت مشاوران توسعه آینده مراحل شناخت، SWOT، شناسایی فیلدهای دانشی شهرداری، مصاحبه با خبرگان و... انجام پذیرفت و در نهایت با نصب نرم‌افزار مدیریت دانش، سامانه شهرداری منطقه 10 راه‌اندازی شد. شهرداری منطقه 10 تهران اولین شهرداری در سراسر کشور می‌باشد که دارای این سامانه بوده و به‌طور فعالانه نسبت به استخراج و اشتراک دانش کارکنانش اقدام می‌نماید.  توسعه مشارکت عمومی کارکنان در فرآیندهای سازمانی، توسعه یادگیری در سطح کارکنان، پرهیز از دوباره‌کاری، کاهش هزینه‌ها و... بخشی از ثمرات راه‌اندازی این سیستم می‌باشد.

دکتر جعفرپور- مدیر دانش اسبق وزارت راه و ترابری

آینده شرکت مشاوران توسعه آینده در حوزه مدیریت دانش بسیار درخشان است. این شرکت آغازگر خوبی برای مدیریت دانش در ایران بوده است.

مهندس تهرانخواه- هلدینگ کشاورزی پارس

شرکت گسترش کشاورزی و دامپروری فردوس پارس با همکاری شرکت مشاوران توسعه آینده، توانست ضمن جمع‌آوری تجربیات مربوط به "طراحی و ساخت گلخانه‌ها" بستر نرم‌افزاری مناسبی را برای درج تجربیات جدید طراحی گلخانه‌ها ایجاد و مورد بهره‌برداری قرار دهد.

هلدینگ میدکو از اوایل دهه نود توسعه مدیریت دانش را با همکاری مشاوران توسعه آینده آغاز نمود. اجرای مدیریت دانش در میدکو با یک پروژه پایلوت در سطح ستاد آغاز شد و به سرعت در شرکت های زیرمجموعه توسعه پیدا...

امروزه گسترش فعالیت‌ها، تنوع و تعدد نیازهای زندگی شهری، فرصت اشتباه و اختراع دوباره چرخ را از سازمان‌های خدماتی گرفته است. هزینه تولید دوباره دانش و ریسک از دست دادن آن افزایش یافته و مدیریت...

شرکت پالایش نفت تهران به عنوان یکی از بزرگترین و قدیمی‌ترین پالایشگاه‌های کشور از سال ۱۳۸۷ سفر مدیریت دانشی خود را با مشاوران توسعه آینده آغاز نمود. در آن سال‌ها بسیاری در مورد کارایی ا...

عدم مشارکت نیروی انسانی در فعالیت‌های مدیریت دانش به عنوان یکی از چالش‌های سازمانی شناخته شده است. لذا بسیاری از سازمان‌های کشور به هنگام پیاده‌سازی مدیریت دانش در سازمان خود ...